Hádes

5. května 2016 v 18:36 | Wolfi


:Vypadám jak muž středního věku. Svůj věk však nepočítám..ale dobrá plus mínus přes hodně tisíciletí to už bude.
Vztahem rozumí vládnutí někomu, ať již podřízeným, žákům, dětem či ženě. Běda těm, kteří jsou v něčem lepší, než on. Svou moc nezakládá na přirozené autoritě jako Zeus či Poseidón, ale na nátlaku a zastrašování. Avšak dá se říct že je čestný, stále je to však velice krutý osoba. Cítí-li se ohrožen, najde si nejslabší místo oběti a tam působí. Přináší ponížení a smrt. Ničí to, co mají ostatní a on ne. I talent, tvořivost, duchovnost. To jej uspokojuje. Je kritický až cynický a je přesvědčený, že vnější svět je drsný, nebezpečný a nepřátelský. Rád rýpe, pamatuje si křivdy a často se mstí.Své zájmy považuje za nejdůležitější. A je schopen jít i přes mrtvoly. Nedaří-li se mu je prosazovat, což se stává sice málo kdy však jestli se to stane dostává záchvaty vzteku. Mohou za to všichni, jen ne on. A jestli nechcete něčím něco schytat když má záchvat vzteku, radím utečte co nejdál. Moc dobře ví že jeho přítomnost vyvolává v lidech a jiných bytostech zvláštní strach nebo smutek a melancholii, někdy dokonce puzení k sebevraždě. A vyžívá se v tom jak nějaký psychopat, což ti odvážnější ho za psychopata považují. Hádes o tom ví, a jestli jím doopravdy je? Třeba ano, možná ne. Nezabývá se jak se chová. Většina bohů i lidí,,tedy ti rozumní jdou však Hádovi raději z cesty. A pak je to tu, pár lidí u něj jednoduše nepochodí, nenávidí ty kteří si říkají hrdinové. Nemá rád to jejich dobré myšlení. A mnohdy velmi rád udělá to aby je zničil, a to na dobro. A jestli jde o mučení to je jeho, co si myslíte že taky v podsvětí dělá? Že jen sedí a kouká do blba? Ne..to ne. Velmi rád mučí ty duše které se k němu dostali, hezky pomalu a bolestivě a vyžívá se v tom. Jestli chcete žít, nedráždě te ho..a on vás nechá. Možná
Je nejstarší z Kronových synů a se svými bratry Poseidonem a Diem tvoří nejvyšší bohy. Po narození byl pozřen otcem a Hádes jakožto nesmrtelná božská bytost v jeho útrobách přežíval. Nejmladší bratr Zeus který byl zachráněn matkou Rheiou. Háda vysvobodil, stejně jako ostatní sourozence. Tři bratři Zeus, Poseidon a Hádés otce svrhli po dlouhém souboji který trval dlouho. A ujali se vlády místo něj. Moc si rozdělili losem a Hádés se stal vládcem podsvětí. Přemýšlí nad tím dodneška .Nelze říci, že si vybral nejlepší los, ale moc dobře ví že jeho chmurné a neúprosné povaze vláda nad podsvětím docela vyhovovala. Od té doby jeho říše byla hrozná, skrývala se v hlubinách země a nikdy do ní nepronikl paprsek slunečního světla. Tvoří ji bezútěšná rovina a protékalo jí pět řek, které ji zároveň ohraničovaly. Všezmrazující Styx, řeka nářků Achérón, řeka zármutku Kókytos, ohnivá řeka Pyriflegethón a temné Léthé, jejíž vody dávaly zapomenout na vše pozemské. Jak je tato říše rozdělena, lidé přesně nevědí což je to co Hádes chce, protože nikdo ze smrtelníků se z ní nedostal živý. Několik málo hrdinů do ní za ty léta sice sestoupilo a pak se vrátilo, ale žádný si ji nemohl důkladně prohlédnout. O to se přeci musel postarat, jeho říše není nic co je proty kteří ještě žijí! Duchové mrtvých se do Hádovy říše dostávají temnými propastmi. Vstupní bránu do podsvětí hlídá trojhlavý pes Kerberos. Hádův mazlíček no ano nějak se tam zabavit přece musel když nikoho nemučil! Kerberos příchozí ochotně vpouštěl, ven však nepustil nikoho. Z brány vedla cesta k Acherontu, přes který převáží nevlídný stařec Cháron. Převáží samozřejmě jen do podsvětí, zpátky nikoli, a za tuto službu musí mrtví zaplatit. Odtud pak každý putoval před Hádův trůn, u nejž seděli soudcové zemřelých. Jen málokdo se dostal do Elýsia (lepší místo), aby tam žil blaženým životem. Provinilci dostali trest podle viny a šli do Tartaru, a kdo nebyl ani dobrý ani zlý, musel se odebrat na asfodelovou louku, kde se pak potuloval bez radosti a žalu. Takových byla většina. Hádés svoji říši z pravidla neopouštěl. Kdysi dávno za svobodna se vypravil na svět, aby unesl Démétřinu a Diovu dceru Persefonu a vzal si ji za manželku, někdy také odcházel do rady bohů na Olymp. Bohové ho neměli a stále nemají příliš v lásce a on jim to oplácí stejným. Do věcí mezi nebem a zemí se celkem nepletl. Ani do lidských osudů nijak výrazně nezasahoval. Všichni přeci víme, že každý dříve nebo později musí do Hádovy říše.
Manželka Persefona Rodiče Rheia a Kronos Sourozenci Démétér, Héra, Hestiá, Poseidón, Zeus Můžou mu vzplanout vlasy modrým ohněm Schopnosti: Dokáže se přemístit kamkoliv, a pro efekt zmizí v takovém mini výbuchu modrého plamene. Dokáže si k sobě přivolat jakoukoliv věc..Tedy ne doslova z nějakého důvodu si nedokáže přivolat k sobě dýku temného. Jeho schopností je cokoliv co souvisí s temnou magií a to je velice rozvinuté. Také umí vrhat ohnivé koule, však modrého plamene. Všemocný není ikdyž je bůh. Ale je velmi..velmi..mocný. A rozhodně není hlupák, sám svým obětím velmi rá vytrhává srdce. Na to své si však uvalil kouzlo aby mu ho nikdo vytrhnout nemohl.. to by mu ještě scházelo. Aby ho měl někdo pod palcem!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama